KLATOVY A OKOLÍ : AKCE - KLATOVY A OKOLÍ

Czech • Deutsch • English

Akce - Klatovy a okolí

Jedno a dvoudenní akce

29.04.17 , 11,13,15, 18:30Pavilon skla, Klatovy
Tajemství barokních dvojstěnek - komentované prohlídky
Komentované prohlídky výstavy Barokní dvojstěnky s kurátorkou výstavy dr. Lněničkovou
Komentované prohlídky o zatím tajemném původu těchto dvoustěnek, výrobních technikách, zobrazovaných tématech a místě v kontextu českého barokního skla.
(Zapsal: Pavilon skla Klatovy, 21.04.17)
29.04.17 , 14:00Klatovy a okolí - Studio Paprsek, Vídeňská 188, Klatovy
Cvičení pro ženy - Tajemství ženy - pánevní dno
Cvičení, které ve vás probudí radost, ženskost, energii, podporuje uzdravení.Pro ženy každého věku. Terapie, dynamika a uvolňování pánevního dna, meditace, relaxace. Přihlášky předem na: ilona.bruckdorferova@seznam.cz, Tel: 724 546 864
Odhalíme souvislost pánevního dna a jeho vliv na další orgány
         a části těla – nejlepší přítel zad
                        zabraňuje sestupu dělohy a močového měchýře,
                        po porodu povolené svalstvo pánev.dna
                        zeštíhluje boky, stehna, hýžďové svaly
                        bolestivá menstruace a menopuaza
                        neschopnost otěhotnět

S sebou potřebujete: pohodlné oblečení, šátek na oči, deku, malý tenisový míček.
Příspěvěk 350,-Kč
Přihlášky předem na: ilona.bruckdorferova@seznam.cz Tel: 724 546 864
(Zapsal: Ilona Bruckdorferová, 08.03.17)
29.04.17 , 16:45Městská knihovna Klatovy
Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou
Zveme vás na společné zamyšlení nad otázkami a záhadami života.
Zveme vás na společné zamyšlení nad otázkami a záhadami života. Témata přednášek určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Tyto se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí života, jako je biotronická prevence, filosofie a jiné.  Okruh otázek, které se v Univerzitě Bytí objeví, je nesmírně široký. Jsou to otázky osudu, smyslu života, nauka o vznikání, tedy celkově otázky filosofie Bytí, a to i s dopady do hmotných oborů.  Vstupné je dobrovolné. Na závěr přednášek proběhne biotronické působení formou rozloučení.

BIOVID TV – internetová televize – Zveme Vás k živému vysílání z pondělních a pátečních přednášek Univerzity Bytí v Praze na http://www.dub.cz/biovid-tv/
(Zapsal: Tomáš Pfeiffer, 04.03.17)
29.04.17 , 17:00Kino Šumava Klatovy
ŠPUNTI NA VODĚ
ČR, přístupno, 85 minut, 120 Kč. Rodinná komedie. Co se stane, když pánové vyrazí s dětmi na vodu bez svých drahých poloviček.
(Zapsal: MKS Klatovy, 23.03.17)
29.04.17 , 18:00Klatovy a okolí - BAR U HRÁŠKŮ Zlatnická 121, Klatovy
BENEFIČNÍ TURNAJ V ŠIPKÁCH
Benafiční akce na podporu organizace LENOX, která se věnuje florbalu na elektrických vozících.
(Zapsal: MKS Klatovy, 13.04.17)
30.04.17 , 17:00Klatovy a okolí - upravená zřícenina kostela sv. Anny na Hůrce v Kla
NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice
Tradiční akce Klubu přátel Klatovska, kterou pořádáme pro veřejnost každoročně na vrcholu Hůrky. Odpolední program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 17 hodin. Po soutěžích bude program pro děti završen oceněním dětí v maskách. Od 19 hodin je připraven program pro dospělé.
O hudbu k tanci a poslechu se postará Duo Mars. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.
(Zapsal: Klub přátel Klatovska, 25.04.17)
30.04.17 , 17:00Kino Šumava Klatovy
MIMI ŠÉF
USA, dabing, přístupno, 97 minut, 120 Kč. Animovaná komedie.
(Zapsal: MKS Klatovy, 23.03.17)

Vícedenní akce

09.03.17 - 28.05.17Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Keramika z Bechyně: 130 let dlouhý příběh nejstarší české keramické školy
Výstava prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni; výstavní sál muzea a vitríny ve vstupní hale muzea. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 9. března 2017 od 17.00 hodin ve výstavním sále.

(Zapsal: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, 24.02.17)
01.04.17 - 04.06.17Galerie Klatovy / Klenová : Galerie U Bílého jednorožce Klatovy
Viktor Pivovarov / Dědečku, viděl jsi Boha?
Vernisáž výstavy v pátek 31. 3. 2017 od 18 hodin
Výstava s názvem Dědečku, viděl jsi Boha? spojuje dva výrazné proudy v tvorbě Viktora Pivovarova.
V prvním podlaží galerie budou představeny cykly: Temné pokoje, Jedlíci citronů, Děti bohů (série bude v Klatovech poprvé veřejně vystavena) a Sútra strachu a pochybností, v nichž se Viktor Pivovarov dotýká především problému lidské samoty, tématu, které prochází celou jeho tvorbou. V temných pokojích se navíc zabývá problematickým vztahem muže a ženy na té nejintimnější úrovni.
Ve druhém podlaží budou vystaveny cykly: Eidosy, Eidetické krajiny, Kruhy a Sady mnicha Rabinoviče, které představují jakési ideální projekty člověka a přírody. Viktor Pivovarov v těchto pracích vychází například z filozofie Platona (Eidosy) nebo ze zenové tradice (Sady mnicha Rabinoviče).
Cyklus Sady mnicha Rabinoviče celou výstavu určitým způsobem propojuje. Postava Rabinoviče, alter ego Viktora Pivovarova, se objevuje již v prvním podlaží v rámci Sútry strachu a pochybností. S touto postavou se vracíme k tématu samoty, ale tentokrát se jedná o samotu dobrovolnou, oproštěnou od veškerých existenciálních problémů, s kterými se potýkají postavy v Temných pokojích.
Vystavená díla mají bezesporu svou filozofickou rovinu, avšak převládá obsah poetický, a navíc jsou tyto filozofické a religiózní významy často odlehčeny humorem. Proto je i obraz Dědečku, viděl jsi Boha? vybrán jako centrální dílo výstavy.

(Zapsal: Galerie Klatovy / Klenová, 08.03.17)
02.04.17 - 11.06.17Galerie Klatovy / Klenová : Galerie Klenová - zámek Klenová
Stoleté putování Šumavou
Vernisáž výstavy v sobotu 1. dubna od 16 hodin na zámku Klenová. V dubnu je galerie otevřena: út - ne 10 - 12, 12.30 - 16 hodin
Stoleté putování Šumavou je oslavou výročí sta let od založení Sdružení českých umělců grafiků Hollar a připomíná velký počet umělců-grafiků minulosti a současnosti, kteří se nechali očarovat Šumavou. Na výstavě budou svými pracemi zastoupeni grafici: Alena Antonová, Daniela Benešová, Šimon Brejcha, Jana Budíková, Irena Bujárková, Lenka Falušiová, Patrik Hábl, Jan Halla, Xénia Hoffmeisterová, Helena Horálková, Zbyněk Hraba, Zbyněk Janáček, Jarmila Janůlová, Jan Kavan, František Kobliha, Bedřich Kocman, Jan Konůpek, Ivo Křen, Martin Manojlín, Ota Matoušek, Alois Moravec, Martin Mulač, Arno Nauman, Karel Oberthor, Pavel Piekar, Lucie Raškovová, Josef Řeřicha, Vladimír Silovský, Miloš Sláma, Jan Šafránek, Marie M. Šechtlová, Karel Štěch, Hana Šuranská, Martin Velíšek, Eva Vlasáková, Jaroslav Vodrážka, Jan Cyril Vondrouš, Viktor Vorlíček
Kurátoři výstavy : Pavel Piekar, Karel Skalický, Michal Lazorčík
(Zapsal: Galerie Klatovy / Klenová, 08.03.17)
02.04.17 - 04.06.17Galerie Klatovy / Klenová : Galerie Klenová - sýpka Klenová
Cesta 2017
Vernisáž výstavy v sobotu 1. dubna 2017 od 15 hodin. V dubnu je galerie otevřena: út - ne 10 - 12, 12.30 - 16 hodin
14. ročník přehlídky výtvarných oborů ZUŠ Plzeňského kraje, která se jako vždy koná ve výstavních prostorách sýpky na Klenové.
Součástí akce je ocenění Zlatá, Stříbrná a Bronzová paleta paní Vilmy Vrbové-Kotrbové. Každé z ocenění má formu diplomu a věcné ceny – souboru kvalitních výtvarných potřeb. O držitelích rozhodnou diváci a odborná porota. Každý návštěvník má možnost na lístek napsat jméno a vhodit ho do hlasovací urny umístěné v přízemí sýpky. Vítězné dílo zůstane natrvalo vystaveno v hradní věži v jejímž podzemí se nachází hladomorna, kde vznikla stálá expozice oceněných prací.
Slavnostní předání cen vítězům se bude konat v sobotu 17. 6. ve 14.30 na zámku Klenová.
(Zapsal: Galerie Klatovy / Klenová, 08.03.17)
02.04.17 - 20.06.17Galerie Klatovy / Klenová : Galerie Klenová - purkrabství hradu
Michael Wellner Pospíšil / Paříž - můj osud
Vernisáž výstavy v sobotu 1. dubna 2017 od 17 hodin V dubnu je galerie otevřena: út - ne 10 - 12, 12.30 - 16 hodin
Výstava Pospíšilových fotografií přináší výběr nejzajímavějších fotografií jeho archivu z města nad Seinou, které vznikaly během autorova pobytu v Paříži trvajícího necelé čtyři desítky let.
Michael W. Pospíšil je jedním z autorů, jehož profesní směřování bylo dáno rodinnou anamnézou. Vyrůstal ve frankofonní rodině, kde se otec věnoval překladům a tak se tento jazyk stal přirozenou součástí jeho bytí. Jaksi podvědomě vstřebával krásu francouzštiny i francouzských reálií. Jazyk byl pro něj přitažlivý i proto, že jím mluvili tři - čtyři mušketýři, jeho nejoblíbenější hrdinové dětských let. Hltal nejen text, ale
i ilustrace Maurice Leloira, které jej doprovázely. Podstatnou roli v knize hrála Paříž. Začal o tom městě snít. Samozřejmě, že se nejen prostřednictvím četby mušketýrů a studia francouzštiny na dálku zamiloval do Paříže.
Doba tuhé normalizace v Československu a „mariage blanc“ neboli manželství na oko ho přivedly v roce 1980 do milované Paříže. Ve své nové zemi se věnoval hlavně fotografii a filmu. Podařilo se mu spojit dvě největší lásky Paříž a fotoaparát.
Paříž je velmi inspirativní město, plné barev, vůní a tvarů a zvláštní atmosféry, již nelze jinde najít a procítit. Podstatnou ingredienci oné atmosféry tvoří pochopitelně lidé. I ti jsou plní vůní, barev a tvarů. Pro vnímavého fotografa je to ráj.
Degustace pocitů a citů znázorněných „enpassant“ každodenním chodcem a jeho fotoaparátem, který má vždy při ruce, je první letošní fotografickou výstavou ve výstavním prostoru purkrabství hradu Klenová.

(Zapsal: Galerie Klatovy / Klenová, 08.03.17)
21.04.17 - 18.06.17Kostel sv. Vavřince, Klatovy
Olbram Zoubek  Sochy
Vernisáž výstavy ve čtvrtek 20. dubna od 17 hodin
Jednou z prvních polistopadových výstav v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech byla výstava Olbrama Zoubka (1926), významného českého sochaře, absolventa Vysoké uměleckoprůmyslové školy v Praze, který studoval u profesora Josefa Wagnera. O kvalitě autorova díla svědčí fakt, že v časech, kdy už svobodnému vystavování v Klatovech nikdo nebránil, bylo snahou tehdejších zaměstnanců a přátel galerie představit klatovskému publiku právě práci Olbrama Zoubka. Dnes, již po sedmadvaceti letech, představí výtvarník své nezaměnitelné sochy v barokním kostele sv. Vavřince v Klatovech.  Interiér kostela v kombinaci s pracemi tohoto výjimečného umělce se tak stane jedinečným místem krásy a inspirace.
(Zapsal: Galerie Klatovy / Klenová, 04.04.17)
21.04.17 - 20.06.17 , 09:00Pavilon skla, Klatovy
BAROKNÍ DVOUSTĚNKY
Unikátní výstava barokního dvoustěnného skla
Dvojstěnky jsou vyráběné velmi specifickou technikou, kdy je vyřezávaná zlatá fólie vkládána mezi dvě různě velká skla. Jejich původ zatím obklopuje velké tajemství, ale předpokládá se, že pocházejí všechny z jedné zatím neznámé české dílny, která pracovala v 1. polovině 18. století. Tato skla jsou velmi vzácná a vystavují se jen výjimečně. Do Pavilonu skla byly zapůjčeny ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a jen díky laskavosti vedení a pracovníků muzea se mohla tato výstava uskutečnit. Jde o zcela výjimečnou příležitost k setkání s unikátními a krásnými skly.
(Zapsal: Pavilon skla Klatovy, 21.04.17)
27.04.17 - 27.05.17 , 00:00Klatovy a okolí - Naturhouse Vančurova 52 Klatovy
Rychlá analýza těla zdarma
Rádi Vám uděláme rychlou analýzu těla zdarma.Ve výživové poradně Naturhouse Klatovy na speciální bioimpedanční váze,ochutnávka našich produktů.Přijďte,těšíme se na Vás :-)
(Zapsal: Naturhouse výživová poradna, 27.04.17)
27.04.17 - 30.04.17 , 20:00Kino Šumava Klatovy
ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL
ČR, přístupno, 115 minut, 120 Kč. Milostné drama. První film nové trilogie Jana Hřebejka. V hlavních rolích Aňa Geislerová, Ondřej Sokol a Martin Finger.
(Zapsal: MKS Klatovy, 23.03.17)
28.04.17 - 30.04.17 , 17:00Klatovy a okolí
BAROKNÍ JEZUITSKÉ KLATOVY
Duchovní i světské cestování v době baroka. V rámci projektu Vás srdečně zveme na koncert Sdružení hlubokých žesťů dne 26. 4. 2017 od 18:30 do jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce.
(Zapsal: Infocentrum Klatovy, 18.04.17)
29.04.17 - 01.05.17Klatovy a okolí
Pracovněnaučné pobyty pro mládež v Chanovicích
Probíhají na detašovaném pracovišti v Chanovicích. Dobrovolníci se zde mohou zapojit do výstavby a údržby areálu Expozice lidové architektury a jiných projektů muzea. Bližší informace u Mgr. Luboše Smolíka na tel.: 737 061 235.
(Zapsal: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, 18.04.17)

Dlouhodobé akce

29.09.16 - 30.06.17 , 19:30Klatovy a okolí - Tělocvična střední zemědělské školy
Jóga pro zdraví v Klatovech
Přijďte se protáhnout, posílit a uvolnit na lekce jógy s Romanou Krásnou. Vítáni jsou i úplní začátečníci. Lekce probíhají v tělocvičně zemědělské školy. Informace na www.joga.zaluzi.cz, nebo tel: 7289636083
(Zapsal: Romana Krásná, 31.10.16)
30.11.16 - 29.10.17Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Voda živá - z historie lázeňství
Výstava předmětů s tématikou lázeňství pocházející ze soukromé sbírky a sbírek muzea; schodiště mezi 1. a 2. nadzemním podlažím a pravá část chodby v 2. nadzemním podlaží.
(Zapsal: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, 17.01.17)
01.01.17 - 30.04.17Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Prosba o spolupráci
Za účelem realizace nostalgické výstavy předmětů vyrobených doma v období totality hledá autor výstavy dárce. Uvítá především drobnou elektroniku, svítilny, hračky na bowden či baterie, dětské stavebnice na baterie, výrobky z chemlonu, překližky, svícny, lampičky, samorosty, různé druhy dekoračních předmětů i praktických pomůcek. Vše, co bylo v dané době vytvářeno v rámci lidové tvořivosti nebo stylově připomíná zmíněnou dobu, doplněné továrními výrobky na elektřinu či baterie. Předměty je možné nosit do klatovského muzea. Výstava je plánovaná na červen až září 2017. Darované předměty doplní soukromou sbírku autora výstavy. Předem všem velice děkujeme.
(Zapsal: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, 19.01.17)
07.04.17 - 30.09.17 , 08:00Kulturní dům Klatovy
Nikol Emrová – „Oka(mžik) s přírodou“
Otevřeno v pracovní dny od 9 – 16:00 | II. patro chodba KD | – výstava fotografií.
(Zapsal: MKS Klatovy, 22.03.17)
Výše uvedené akce jsou výpisem z regionální databáze akcí na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz/akce

Informace mají pouze orientační charakter, provozovatelé těchto stránek neručí za jejich správnost, obsah či úplnost.

Pořádáte zajímavé akce a chcete výrazně zvýšit jejich propagaci?
 Zapisujte akce zdarma na www.sumavanet.cz/akce
Pokud pořádáte akci a plánujete termín, můžete si zde také ověřit, zda nedochází k termínové kolizi s jinou akcí.

V případě zájmu o zvýšenou propagaci akce nás kontaktujte na info@sumavanet.cz