KLATOVY A OKOLÍ : KALENDÁŘ AKCÍ V KLATOVECH A OKOLÍ

Czech • Deutsch • English
Cesta: Titulní stránka > Kalendář akcí

Přehledy v pdf

Kulturní přehledy v pdf připravuje MKS Klatovy

Kalendář na měsíc

Kalendář akcí v Klatovech a okolí

Dnes a zítra - nepřehlédněte

27.05.17 , 14:00Klatovy a okolí - kostel sv. Mořice na Mouřenci u Annína
Česko-německá mše na Mouřenci - zahájení letní sezony 2017
Tradiční česko-německou mší začne v sobotu další letní sezona v kostele sv. Mořice na Mouřenci u Annína. Lidé z obou stran hranice se v tomto románsko-gotickém šumavském chrámu potkávají už více než čtvrt století.
Podpůrné spolky Přátelé Mouřence a Fördekreis zur Erhaltung von St. Maurenzen představí v sobotu také své společné plány do budoucna.
Slavnost začíná v sobotu 27. května ve 14 hodin. Hlavním celebrantem bohoslužby bude generální vikář Biskupství českobudějovického Mons. ThLic. David Henzl. Spolu s ním bude mši sloužit současný mouřenecký kněz P. Jan Kulhánek. „Je pro nás velkou ctí, že můžeme přivítat tak vzácnou návštěvu z biskupství a že můžeme ukázat panu generálnímu vikáři i výsledky a plody naší mnohaleté česko-německé spolupráce, díky které je dnes Mouřenec opravdovou chloubou Šumavy a jedním z pilířů duchovního i kulturního života na Sušicku,“ říká Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence, který o kostel v současnosti pečuje. „Těšíme se na i na německé přátele a rodáky, kteří nechali před lety kostel opravit. Mouřenecký kostelík je dobrým příkladem česko-německé spolupráce, je to místo smíření, místo modliteb, silných zážitků a klidu,“ dodává Milota.
Mši doprovodí na varhany Marie Kolářová. Během slavnosti se na Mouřenec vrátí několik původních předmětů, které v minulosti tvořily inventář farnosti. Přímo u hřbitova, o jehož stav pečuje Obecní úřad Dlouhá Ves, bude během slavnosti také stánek s občerstvením. Před mší a po ní bude možné si také prohlédnout kostel, kostnici i malé muzeum Paměť Mouřence v sakristii a oratoři.
V úvodu bohoslužby spolek Přátelé Mouřence představí také letošní letní program. Od června do září pozve tento šumavský kostelík na adoraci, dva dětské dny a další akce. V plánu je řada koncertů, např. Báry Basikové, Jaroslava Hutky, varhanice Markéty Schley Reindlové nebo souboru Touch Of Gospel. Připravené jsou i přednášky o mouřeneckých freskách, barokní kostnici nebo zvonech. V červenci a srpnu bude v kostele každý den v 16 hodin komentovaná prohlídka v češtině, v plánu jsou i prohlídky v němčině.
Část výtěžku z česko-německé bohoslužby a z letošních letních akcí půjde na pořízení sochy patrona kostela, sv. Mořice. Ta bude na konci léta vyzdvižena do výklenku nad vchodem do kostela. Pískovcovou sochu světce vytvoří umělecký sochař Bartoloměj Štěrba z Kozojed. Finální práce na soše budou moci sledovat lidé přímo před kostelem v závěru července. Malé sochařské sympozium bude součástí Annínské pouti.

(Zapsal: Bc. Lukáš Milota, 25.05.17)
27.05.17 , 17:00Kino Šumava Klatovy
PŘÍŠERKY POD HLADINOU
– Španělsko, dabing, přístupno, 92 minut, 110 Kč. Animovaná komedie.
(Zapsal: MKS Klatovy, 21.04.17)
27.05.17 , 18:00Galerie Klatovy / Klenová : Galerie Klenová
Koncert skupiny Greenhorns
Vstup zdarma Greenhorns je česká kapela hrající country. Vycházela z bluegrassových a country základů, ve své době se tomuto stylu říkalo country and western. Vznik kapely se datuje do roku 1965. Wikipedie Svými nahrávkami ovlivnili už několik generací country a bluegrassových hráčů.
Stávající členové kapely:
Honza Vyčítal – zpěv, texty od roku 1965
Milan Černý – basová kytara od roku 1996
Václav Šváb – bicí od roku 1999
Jiří Eda Panschab – banjo, akustická kytara, zpěv od roku 2002
Medard Konopík – akustická kytara, zpěv od roku 2006
Jiří Zima – pedálová steelkytara, mandolína, dobro, kytara od roku 2006
Míra Matoušek – housle, zpěv od roku 2015
(Zapsal: Galerie Klatovy / Klenová, 16.05.17)
27.05.17 , 19:00Kulturní dům Klatovy
KONCERT NOVÝCH PŘÁTELSTVÍ
KONCERT NOVÝCH PŘÁTELSTVÍ - ZUŠ Josefa Kličky Klatovy, Hudební škola Cham – Bavorsko, Hudební škola Cham – Švýcarsko. Partnerské smyčce – společný smyčcový orchestr žáků a učitelů ZUŠ J. Kličky a hudební školy v bavorském Chamu vznikl v roce 2009. Vedle koncertních vystoupení v Česku a Německu navazují Partnerské smyčce přátelství s hudebníky v zahraničí. V loňském roce přidaly k městům Rogaška Slatina ve Slovinsku a Nancy ve Francii švýcarský Cham. Pořádá ZUŠ ve spolupráci s MKS Klatovy.
(Zapsal: MKS Klatovy, 09.05.17)
27.05.17 , 20:00Kino Šumava Klatovy
VETŘELEC: COVENANT
USA, titulky, od 15 let, 122 minut, 130 Kč. Sci-fi horor.
(Zapsal: MKS Klatovy, 21.04.17)
28.05.17 , 10:00Jezuitský kostel, Klatovy - Klatovy - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie
XXI.ročník Evropského festivalu duchovní hudby Šumava-BayerischerWald
Kühnův dětský sbor Praha - liturgické vystoupení při mši sv.

Kühnův dětský sbor
Praha

Kühnův dětský sbor (zal. 1932) patří dnes k nejvýznamnějším českým uměleckým kolektivům, známým nejen v Evropě, ale již na všech pěti kontinentech. Vystoupil v Japonsku, Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku, Singapuru, Malajsii, Jihoafrické republice či Austrálii a na Novém Zélandu. Za dobu své existence vychoval tisíce talentovaných dětí a naučil je lásce k hudbě a umění. Z jeho nejnadanějších členů vyrostli významní umělci a umělkyně – dirigenti, režiséři, skladatelé, pěvci i instrumentalisté. Tradicí a šíří svého uměleckého záběru je ojedinělou uměleckou institucí svého druhu nejen v České republice, ale i v Evropě. Mimořádnou uměleckou pověst dokládají četná ocenění i oficiální pocty, jichž se tělesu dostalo, včetně European Grand Prix z roku 1998. Sbor je pravidelně zván na velké hudební festivaly a koncertní turné. Vedle samostatných vystoupení spolupracuje systematicky s předními orchestry a operními scénami. Za svou existenci sbor nahrál na přes 50 CD české i světové hudby, nejnovější profilové 2CD vyšlo v roce 2014. Kühnův dětský sbor má svůj výjimečný zvuk, který už na první poslech zaujme přirozeností dětských hlasů, čistotou a vytříbeností. V současnosti jej navštěvuje více než devět set členů, což z něj dělá největší sbor v České republice.

www.kuhnata.cz
(Zapsal: Helena Aschenbrennerová, 23.04.17)
28.05.17 , 13:00Klatovy a okolí
VLASTIVĚDNÁ VYCHÁZKA: Ve stínu Černé věže 31
Horní Lhota u Týnce – pověstmi opředená Farářova studánka – skalní útvar „Žába“ na vrchu Úliště, kamenné moře a další zajímavosti v okolí. Vycházku povede Ing. Martin Kříž. Sejdeme se ve 13 hodin na parkovišti U hradeb v Jiráskově ulici. Pojedeme osobními auty, následně půjdeme pěšky.
(Zapsal: Klub přátel Klatovska, 25.04.17)
28.05.17 , 17:00Kino Šumava Klatovy
PIRÁTI Z KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA (3D)
USA, dabing, přístupno, 120 minut, 140 Kč. Jack Sparrow je zpátky s dalším dobrodružstvím. 3D verze s dabingem.
(Zapsal: MKS Klatovy, 21.04.17)
28.05.17 , 20:00Kino Šumava Klatovy
POLINA
Francie, titulky, od 12 let, 112 minut, 100 Kč. Drama o posedlosti tancem.
(Zapsal: MKS Klatovy, 21.04.17)
Výše uvedené akce jsou výpisem z regionální databáze akcí na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz/akce

Informace mají pouze orientační charakter, provozovatelé těchto stránek neručí za jejich správnost, obsah či úplnost.

Pořádáte zajímavé akce a chcete výrazně zvýšit jejich propagaci?
 Zapisujte akce zdarma na www.sumavanet.cz/akce
Pokud pořádáte akci a plánujete termín, můžete si zde také ověřit, zda nedochází k termínové kolizi s jinou akcí.

V případě zájmu o zvýšenou propagaci akce nás kontaktujte na info@sumavanet.cz