MMS HLÍDAČ POŘÁDKU | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

MMS HLÍDAČ POŘÁDKU

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

MMS hlídač pořádku

Upozorněte nás na nedostatky v čistotě města a veřejném pořádku. Pomozte nám v jejich odstranění.

Po mimořádném projektu s názvem „Klatovy-čisté město“, v jehož rámci byla zmodernizována vodohospodářská infrastruktura města, spouští Město Klatovy službu, jejímž cílem je zlepšení čistoty města a veřejného pořádku a z „čistého města“ tak postupně vybudovat „čistější město“.

Tato služba umožňuje občanům, aby prostřednictvím svého mobilního telefonu s fotoaparátem (eventuelně e-mailu) odeslali na městský úřad fotografii místa, které narušuje veřejný pořádek a čistotu města (rozbitá lavička, rozbitý chodník či vozovka, neudržovaná zeleň, nefunkční veřejné osvětlení, skládka odpadu, poškozené dopravní značení, odstavený vrak apod.)

Takovou zprávu občan odešle z mobilního telefonu jako MMS (multimediální zprávu) na tel. číslo 736 303 304 (podrobnosti odeslání viz níže) nebo s využitím mobilních datových přenosů na e-mail mms@mukt.cz.  Místo lze také vyfotografovat digitálním fotoaparátem, fotografii stáhnout do počítače a odeslat ji jako běžný e-mail.

 Pro jednoznačnou identifikaci je nutné připsat do doprovodného textu údaje, které konkretizují daný problém (název ulice, označení veřejného prostranství, křižovatka, event. GPS souřadnice apod.)

Jak služba funguje

 

 

Propadlý kanalizační sběrač
10.11.16

Dobrý den, mnohokrát děkujeme za opravu zpevněné plochy mezi garážemi za fotbalovým hřištěm ve směru na Čertovku na pozemku Města Klatovy, č.parc. 3624/1 .Jedinou závadou je ale zřejmě nedodělek celé akce, a to je řádná stavební úprava jediného kanalizačního sběrače odvodu povrchových dešťových vod z tohoto prostoru. Ocelový rošt byl poškozen technikou při provádění opravy plochy. Kanál nebyl vyrovnán do nové úrovně terénu, která vznikla návozem vyfrézované asfaltové drti a posypem drti na asfaltový postřik. Rám s vadným roštem se postupně propadá a hrozí  poškození náprav vozidel při jeho případném přejezdu. Rovněž může však také dojít k úrazu při našlápnutí na poškozený rošt dospělou osobou nebo dětmi.

Stav: Vyřešeno

Vrak - Vaňkova ul.
01.08.16

Dobry den,  posilam foto vraku vozidla, ktere je jiz mesic bez povsimnuti zaparkovano v ulici Vaňkova.

Stav: V řešení - předáno HO 

Vyhlídka sv. Martina - lesopark Hůrka
13.07.16

Dobrý den, ráda bych upozornila na nedostatek, který mne pobuřuje. Jedná se o vyhlídku sv. Martina, která byla vybudována v roce 2013 a byla spolufinancována Evropskou unií z Evropských fondů pro regionální rozvoj ve výši 6445 Eur. Po necelých 3 letech se umělecké dílo, jakési dvě kladiny či lavice rozeschly, vypadaly z nich ucpávky čepů a dřevo je celkově vyžilé, což se dalo očekávat, protože zřejmě není průběžně udržováno ochranným nátěrem. Ještě horší je pohled na dvě ubohé borovičky, z nichž jedna už vlastně ani neexistuje, zřejmě rukou vandala a druhá je tak zarostlá plevelem, že ji ani není vidět. Korunou celého smutného zátiší je nedaleko umístěná deska s údaji o celé stavbě a se sumou, která byla za tento smutný projekt vydána. Toto místo se nalézá na turistické trase, na klatovském okruhu a myslím, že dělá našemu krásnému městu ostudu. Ve městě máme spoustu krásných, opravených a upravených míst, které potěší domácí i turisty, a tak je škoda, kazit tento dojem jedním zanedbaným místem. Škoda, že při schvalování projektu se nemyslelo více na turisty. Stůl, lavice a přístřešek, by zde nadělaly větší službu...snad někdy příště.
Přikládám několik fotografií a věřím, že i když je toto místo poměrně vzdáleno od centra, že bude náležitě a průběžně udržováno.

 

Stav: V řešení - předáno městským lesům (na lavičku bude uplatněna reklamace, uschlá borovice bude odstraněna a nahrazena jinou, okolí bude posekáno)
 

Předchozí ( Strana 1/7 ) Následující
Přejít na:
Spodní text
Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ