MMS HLÍDAČ POŘÁDKU | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

MMS HLÍDAČ POŘÁDKU

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

MMS hlídač pořádku

Upozorněte nás na nedostatky v čistotě města a veřejném pořádku. Pomozte nám v jejich odstranění.

Po mimořádném projektu s názvem „Klatovy-čisté město“, v jehož rámci byla zmodernizována vodohospodářská infrastruktura města, spouští Město Klatovy službu, jejímž cílem je zlepšení čistoty města a veřejného pořádku a z „čistého města“ tak postupně vybudovat „čistější město“.

Tato služba umožňuje občanům, aby prostřednictvím svého mobilního telefonu s fotoaparátem (eventuelně e-mailu) odeslali na městský úřad fotografii místa, které narušuje veřejný pořádek a čistotu města (rozbitá lavička, rozbitý chodník či vozovka, neudržovaná zeleň, nefunkční veřejné osvětlení, skládka odpadu, poškozené dopravní značení, odstavený vrak apod.)

Takovou zprávu občan odešle z mobilního telefonu jako MMS (multimediální zprávu) na tel. číslo 736 303 304 (podrobnosti odeslání viz níže) nebo s využitím mobilních datových přenosů na e-mail mms@mukt.cz.  Místo lze také vyfotografovat digitálním fotoaparátem, fotografii stáhnout do počítače a odeslat ji jako běžný e-mail.

 Pro jednoznačnou identifikaci je nutné připsat do doprovodného textu údaje, které konkretizují daný problém (název ulice, označení veřejného prostranství, křižovatka, event. GPS souřadnice apod.)

Jak služba funguje

 

 

Vrak - Vaňkova ul.
01.08.16

Dobry den,  posilam foto vraku vozidla, ktere je jiz mesic bez povsimnuti zaparkovano v ulici Vaňkova.

Stav: V řešení - předáno HO 

Vyhlídka sv. Martina - lesopark Hůrka
13.07.16

Dobrý den, ráda bych upozornila na nedostatek, který mne pobuřuje. Jedná se o vyhlídku sv. Martina, která byla vybudována v roce 2013 a byla spolufinancována Evropskou unií z Evropských fondů pro regionální rozvoj ve výši 6445 Eur. Po necelých 3 letech se umělecké dílo, jakési dvě kladiny či lavice rozeschly, vypadaly z nich ucpávky čepů a dřevo je celkově vyžilé, což se dalo očekávat, protože zřejmě není průběžně udržováno ochranným nátěrem. Ještě horší je pohled na dvě ubohé borovičky, z nichž jedna už vlastně ani neexistuje, zřejmě rukou vandala a druhá je tak zarostlá plevelem, že ji ani není vidět. Korunou celého smutného zátiší je nedaleko umístěná deska s údaji o celé stavbě a se sumou, která byla za tento smutný projekt vydána. Toto místo se nalézá na turistické trase, na klatovském okruhu a myslím, že dělá našemu krásnému městu ostudu. Ve městě máme spoustu krásných, opravených a upravených míst, které potěší domácí i turisty, a tak je škoda, kazit tento dojem jedním zanedbaným místem. Škoda, že při schvalování projektu se nemyslelo více na turisty. Stůl, lavice a přístřešek, by zde nadělaly větší službu...snad někdy příště.
Přikládám několik fotografií a věřím, že i když je toto místo poměrně vzdáleno od centra, že bude náležitě a průběžně udržováno.

 

Stav: V řešení - předáno městským lesům (na lavičku bude uplatněna reklamace, uschlá borovice bude odstraněna a nahrazena jinou, okolí bude posekáno)
 

Přerostlé keře a stromy, pod nemocnicí
26.06.16

Dobrý den, posílám fotky z parku pod nemocnicí, přerostlých keřů a stromů zasahujících do cest.

Stav: Vyřešeno 

Předchozí ( Strana 1/8 ) Následující
Přejít na:
Spodní text
Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ