KLATOVY A OKOLÍ : PŘIJETÍ ÚSPĚŠNÉHO SPORTOVCE NA KLATOVSKÉ RADNICI - PETR FRYDRYCH - BRONZOVÁ MEDAILE V HODU OŠTĚPEM Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V LONDÝNĚ

Czech • Deutsch • English

Přijetí úspěšného sportovce na klatovské radnici - Petr Frydrych - Bronzová medaile v hodu oštěpem z mistrovství světa v Londýně

Oštěpař, který teprve dva dny před uzávěrkou limitů pro světový šampionát přehodil nutné metry, získal bronzovou medaili. Bláznivé. A tak krásné! „A to pocit z posledního hodu ani nebyl uspokojující,“ vypráví Petr Frydrych. Šestý finálový pokus na kótu 88,32 mu přitom přinesl největší úspěch kariéry.

Čtvrtá, pátá i šestá série patřila právě Frydrychovi, nejpřekvapivějšímu medailistovi. Až do poslední série byl čtvrtý, ač nechybělo mnoho. Hody těsně pod 88 metrů. Ale pak se srovnal a… Hodem 88,32 m odsunul ze stupňů vítězů olympijského vítěze Thomase Röhlera. Forma v pravou chvíli.

 

Petra Frydrycha přijal na klatovské radnici pan starosta Mgr. Rudolf Salvetr, místostarosta Ing. Martin Kříž a tajemník MÚ Ing. Milan Jarošík. Skvělému klatovskému oštěpaři byl vedením města předán finanční dar a velké poděkování za skvělou reprezentaci.