LEGIOVLAK V KLATOVECH - 4. - 10. 7 . 2016 | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

LEGIOVLAK V KLATOVECH - 4. - 10. 7 . 2016

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Legiovlak v Klatovech - 4. - 10. 7 . 2016

Nádraží v Klatovech se 4. 7. 2016 stalo již patnáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a okresních městech České republiky. Představení Legiovlaku bylo slavnostně zahájeno přestřižením pásky starostou města Mgr. Rudolfem Salvetrem a dalšími hosty. Široké veřejnosti bude Legiovlak přístupný zdarma každý den až do neděle 10. července. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

 

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.
Zdroj: http://csol.cz/domains/csol.cz/index.php/legiovlak/legiovlak-v-klatovech-2016

   
 
 

 
 Další fotografie naleznete zde.

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ