2006: PROJEKT "OSLAVA 110 LET ZALOŽENÍ SDH LUBY" | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

2006: PROJEKT
Cesta: Titulní stránka > Dotace přijaté > Programy EU > Schválené žádosti

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

2006: Projekt "Oslava 110 let založení SDH Luby"

Podpora projektu byla přidělena z programu Iniciativy Společenství INTERREG IIIA - Dispoziční fond Česká republika - Svobodný stát Bavorsko.

Projekt byl realizován od 10.7.2006 podáním žádosti na Sekretariátu DF do 6.10.2006. Celkové náklady projektu činily 118.000,- Kč, podpora Evropské unie z této částky tvoří 74%, tj. 87.000,- Kč, zbývající podíl uhradilo Město Klatovy společně se SDH Luby. Záštitu nad konáním akce převzalo město Klatovy, které bylo administrátorem projektu a příjemcem dotace. Lubští hasiči byli hlavním organizátorem a pořadatelem akce.

Samotné oslavy 110 let založení SDH Luby se konaly ve dnech 18.-20.8.2006 a přilákaly přes tisíce návštěvníků. Přijeli i zástupci z partnerského města Cham a z partnerské obce IIIenschwang, včetně hasičské kapely Blasmusik.

Velkolepé oslavy byly zahájeny rockovou zábavou  v pátek večer, kdy hlavně pro mladší posluchače hrála skupina Vejce. Slavnostní průvod hasičů s prapory lubského sboru a dalších 25 sborů z okolí byl zahájen v sobotu ráno od zbrojnice , vedl přes obec  až do sportovního areálu, který se stal po 2 dny hlavním dějištěm oslav. V rámci programu byla předvedena jak historická  hasičská technika, tak současná moderní technika, proběhly soutěže hasičských sborů a k vidění byly ukázky práce leteckých záchranářů . Pestrý program  byl oživen vystoupením hudebních  skupin Klatovští dragouni a  Blasmusik.

Akce, která byla spolufinancována z prostředků EU v rámci iniciativy Společenství INTERREG III A byla malým oceněním náročné a dobrovolné práce hasičů, kteří  bez ohledu na čas, ve dne či v noci, ale vždy v duchu hesla našich předků „Bližnímu k ochraně, vlasti k oslavě“ jsou připraveni pomoci tam, kde je to právě potřeba.


Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ