2005: PROJEKT "PŘESHRANIČNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM - INFOBOXY" | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

2005: PROJEKT
Cesta: Titulní stránka > Dotace přijaté > Programy EU > Schválené žádosti

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

2005: Projekt "Přeshraniční informační systém - infoboxy"

Byl spolufinancován Evropskou unií a realizovaný z Programu Iniciativy Společenství INTERREG III A Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.

Projekt byl zahájen v prosinci 2005 podáním žádosti o dotaci a ukončen v říjnu 2006 s celkovými náklady projektu 873.737,- Kč. Uvedený projekt získal podporu v maximální možné výši spoluúčasti 75% celkových uznatelných nákladů z Evropské unie a 5% z Ministerstva pro místní rozvoj. Zbývající podíl uhradily obce Euroregionu Šumava - Horažďovice, Janovice, Běšiny, Chanovice, Vimperk a Netolice, které se do projektu zapojily.

Město Klatovy instalovalo 2 informační boxy , a to jeden na budově radnice a druhý v Nádražní ulici na budově autobusového nádraží. Město Klatovy a každá obec, na jejímž území je infobox instalován, má právo bezplatně umisťovat do infoboxu sama jakékoliv své nekomerční informace z různých oblastí života města, jeho okolí či z městského úřadu. Firma Infohelp, s.r.o., která infoboxy dodala, zdarma poskytuje servis a aktualizaci dat.

Předností informačních boxů je jejich jednoduché ovládání, nepřetržitý provoz a poskytování informací 24 hodin denně, což umožní návštěvníkům získat potřebné informace např. i ve večerních či nočních hodinách, kdy jsou zavřená informační centra.  Infoboxy jsou  vysoce účinným informačním médiem, které umožňuje vícejazyčnou navigaci turistů, získání bezplatných informací ze všech oblastí života regionu i celé ČR. Určen je rovněž pro prezentaci firem. Jedná se o interaktivní zařízení s obrazovkou, sestávající z počítače, monitoru a ovladače. Vyhledávání informací je velmi jednoduché. Nové moderní zařízení slouží občanům i návštěvníkům města Klatov.


Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ