UCTĚNÍ VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA V KLATOVECH - ROK 2018 | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

UCTĚNÍ VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA V KLATOVECH - ROK 2018

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Uctění vzniku samostatného Československa v Klatovech - rok 2018

 
KLATOVY

100 LET - Již tradičně 28. října uctilo město Klatovy Den vzniku samostatného československého státu položením věnců a květin na památná místa.
Pietní akt byl rozdělen na dva bloky. Nejdříve všichni pozvání i veřejnost navštívili centrální klatovský hřbitov, kde na třech místech uctili památku padlých za první světové války a poté se cca stovka lidí přesunula do Podbranské ulice, kde byl slavnostně odhalen nový pomník Obětem 1. světové války, který zhotovil klatovský sochař Václav Fiala. Samotné odhalení bylo v rukách starosty města Mgr. Rudolfa Salvetra a čestného občana města pana Františka Wiendla. 

Vedení města si cení návštěvnosti z řad Klubu vojenských důchodců, Tělocvičné jednoty Sokol, vojáků z útvaru 4854 v Klatovech, Konfederace politických vězňů, Junáku - svazu skautů a skautek ČR ze střediska Královák, Občanského spolku - Přátelé české historie Klatovy, Policie ČR, dobrovolných hasičů Klatovy, zástupců politických stran, široké veřejnosti a uvědomuje si, že pravidelná setkání a účast těchto lidí je velice důležitá, neboť vzhledem k jejich věku a životním prožitkům ví nejlépe, proč si takových dnů, jako je vznik České republiky, vážit.

  
  
 

Fotografie z akce naleznete zde.

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ