2007: PROJEKT "ROZVOJ PARTNERSKÝCH KONTAKTŮ – OSLAVA SV. VÁCLAVA" | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

2007: PROJEKT
Cesta: Titulní stránka > Dotace přijaté > Programy EU > Schválené žádosti

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

2007: Projekt "Rozvoj partnerských kontaktů – oslava sv. Václava"

Podpora projektu byla přidělena z Dispozičního fondu Iniciativy společenství INTERREG III A. Projekt byl realizován od 27.9.2007 podáním žádosti na Regionální rozvojovou agenturu Šumava, o.p.s. do 31.10.2007 s termínem vyúčtování do 07/2008. Celkové náklady projektu činily 50.450,- Kč, podpora Evropské unie z této částky tvoří 75%, tj. 37.840,- Kč, zbývající podíl uhradilo město Klatovy, které bylo administrátorem projektu.

Samotná oslava sv. Václava se konala 28. září 2007 a přilákala do Klatov návštěvníky nejen z okolí Klatov, ale i z Bavorska, především z partnerského města Cham. Oslavy byly doprovázeny bohatým kulturním programem. Shromáždění koní a kočárů bylo v 10 hodin na návsi u kostela v Bezděkově. Přivítání sv. Václava a jeho družiny se zhostil starosta města Klatov ve 12.00 hodin na klatovském náměstí. Dopoledne od 10.00 hodin do 12.00 hodin vyhrával dechový orchestr mladých Základní umělecké školy J. Kličky v Klatovech. Odpolední program pokračoval Svatováclavskou mší svatou před Jezuitským kostelem na náměstí v Klatovech. V odpoledních hodinách od 13.00 hodin do 17.00 hodin na náměstí vyhrávala dechová hudba „Klatovští Dragouni“. Po celou dobu oslav bylo na náměstí zajištěno bohaté občerstvení. Večerní program pokračoval v kulturním době Družba Václavskou veselicí.

 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ