KONFERENCE I/27 - 15.3.2011 | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

KONFERENCE I/27 - 15.3.2011

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Konference I/27 - 15.3.2011

Konference I/27

Klatovy 15. 3. 2011

 

V úterý 15. 03. 2011 proběhla na klatovské radnici konference ohledně dopravního propojení v ose Plzeň – Klatovy – Železná Ruda – Regen – Deggendorf. Na německé straně v současnosti probíhají postupné úpravy komunikace E53, díky nimž se zvyšuje komfort i bezpečnost cestování. Na české se vše nachází pouze ve stavu příprav. Důležitost této dopravní tepny pro život regionů na obou stranách hranice podtrhli svojí účastí Christian Bernreiter – zemský rada z Deggendorfu, Heinz Wölfl - zemský rada z Regenu, Jaroslav Bauer – 1. náměstek hejtmana pro oblast dopravy, Zdeněk Kuťák – vedoucí správy ŘSD Plzeň, Martin Janeček – odbor strategie Ministerstva dopravy ČR.

Jednoznačně potvrdili zcela zásadní význam úprav výše zmíněné komunikace pro hospodářský rozvoj regionu a jeho demografickou stabilitu. Zároveň se dohodli na společném postupu vůči centrálním orgánům, neboť silnice 1. třídy jsou v gesci ministerstev dopravy.

Mgr. Rudolf Salvetr - starosta města Klatovy

 

   
   
 Zdroj: MÚ Klatovy - Jiří Tománek

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ