ZÁPIS Z PŘIJETÍ DELEGACE ČÍNSKÝCH ÚŘEDNÍKŮ STAROSTOU MĚSTA KLATOV - 18.3.2011 | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

ZÁPIS Z PŘIJETÍ DELEGACE ČÍNSKÝCH ÚŘEDNÍKŮ STAROSTOU MĚSTA KLATOV - 18.3.2011

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Zápis z přijetí delegace čínských úředníků starostou města Klatov - 18.3.2011

Hangzhou (Chang-čou)  je hlavním městem provincie Zhejiang. Nachází se na březích řeky Qiantang, na jižním konci Peking Hangzhou Grand Canal.

Je jedno ze sedmi hlavních měst starověké Číny, Hangzhou je starobylé kulturní a turistické město. Je známo především nádhernými scenériemi West Lake. Rozloha 15 662 km2 obývaná 5,2 miliony obyvateli zahrnuje šest městských obvodů a sedm příměstských okresů, a to Yuhang, Xiaoshan, Fuyang, Tonglu, Lin'an, Jiande a Chun'an. Fuchun a Xin'an. Tamní obyvatelé jsou patřičně hrdí na to, že ve 13. století Marco Polo chválil Hangzhou za nejkrásnější město na světě. Tradiční produkt specifický pro tuto oblast je hedvábí a čaj.

A právě z městské části YuHang k nám zavítalo 7 úředníků. Jejich otázky směřovaly na financování a obnovu komunikací, čistírny odpadních vod a napojení okolních vesnic na ně a s tím související řešení, údržbu a financování kanalizačního řádu.

 

       
 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ