VÝSTAVA COLORES DE LA SELVA | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

VÝSTAVA COLORES DE LA SELVA

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Výstava Colores de la selva

Ve středu 22. června 2011 od 9 hodin proběhlo ve vstupních prostorách klatovské radnice za účasti velvyslance Bolívarovské republiky Venezuela Víctora Juliána Hernándeze Leóna a starosty města Klatov pana Rudolfa Salvetra slavnostní zahájení výstavy obrazů českého malíře Jana Dungela "Colores de la selva."

Jan Dungel již sedmnáctým rokem maluje divoká zvířata v tropech Jižní Ameriky, zejména v oblasti Amazonie, brazilského Pantanalu i horských úbočí And. Nejvíce mu však učarovala oblast deštných pralesů v povodí řeky Orinoco a bažin llanos ve Venezuele, odkud pochází nejvíce jeho kreseb. Zvířata pozoruje a maluje v jejich přirozeném prostředí (on sám nazývá své malování setkáváním se zvířaty). Jeho barevné kresby jsou tak autentickým záznamem a dokumentem ze života skutečných zvířat a každá kresba má svoji konkrétní historii, vznikla v konkrétním místě i době.V posledních pěti letech ho na malířských výpravách doprovází jeho žena Radana, která život divokých zvířat dokumentuje fotograficky. Mnohé návštěvníky jejich výstav, stejně jako čtenáře jejich knih, teprve konfrontace a srovnání kresby s fotografií přesvědčí, že nejde o fikci a že oni často až neuvěřitelně pestří a barevní živočichové skutečně existují. Stejně tak důležitá je i fotografická dokumentace přirozeného prostředí, kde divoká zvířata žijí, kde mají svůj skutečný domov.

 

     
     
 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ