UCTĚNÍ VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA V KLATOVECH ROK 2011 | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

UCTĚNÍ VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA V KLATOVECH ROK 2011

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Uctění vzniku samostatného Československa v Klatovech rok 2011

Co nám vlastně říká encyklopedie o pojmu Den vzniku samostatného československého státu?

Den vzniku samostatného československého státu je státní svátek České republiky, který se slaví každoročně 28. října. Je daný zákonem číslo 245/2000 Sb., §1. Slaví se ku příležitosti vzniku Československa v roce 1918.

28. říjen je spolu s 1. lednem řádovým dnem podle zákona 157/1994 Sb. o státních vyznamenáních České republiky. Tento den uděluje prezident republiky ve Vladislavském sále Pražského hradu státní vyznamenání.

 

Již tradičně 28. října od 10.00 hodin uctilo město Klatovy  Den vzniku samostatného československého státu položením věnců a květin na památná místa ve vestibulu radnice, u pomníku Pod Valy a v urnovém háji na centrálním hřbitově.

Vedení města si cení zvýšené návštěvnosti z řad politických uskupení, představitelů klatovského Sokola, Konfederace politických vězňů a uvědomuje si, že pravidelná setkání a účast těchto lidí je velice důležitá, neboť vzhledem k jejich věku a životním prožitkům ví nejlépe, proč si takových dnů, jako je vznik České republiky, vážit.  Vážit nejen jako dne, kdy máme pracovní volno.

 

 
   
     
Foto: Jiří Tománek - MÚ Klatovy

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ