MINISTR DOPRAVY PAVEL DOBEŠ DEKLAROVAL VÝSTAVBU KRUHOVÉHO OBJEZDU V KLATOVECH | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

MINISTR DOPRAVY PAVEL DOBEŠ DEKLAROVAL VÝSTAVBU KRUHOVÉHO OBJEZDU V KLATOVECH

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Ministr dopravy Pavel Dobeš deklaroval výstavbu kruhového objezdu v Klatovech

Ministr dopravy Pavel Dobeš deklaroval výstavbu kruhového objezdu v Klatovech

Klatovy, 13. 1. 2012 - Okružní křižovatka u nemocnice v Klatovech se začne stavět letos v létě. Finance na její výstavbu deklaroval při dnešní návštěvě kraje ministr dopravy Pavel Dobeš. Výstavba objezdu za 34 milionů korun na státní silnici první třídy je totiž klíčová pro zprovoznění nemocnice - byla i podmínkou stavebního povolení na nemocnici.
„Vzhledem k důležitosti stavby celo krajského rozměru a významu v souvislosti s největší investicí Plzeňského kraje jsme došli k závěru, že je nutné stavbu realizovat. Ze strany ministerstva dopravy je deklarováno, že v tuhle chvíli může začít samotné řízení. Na nejbližším setkání výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dojde k rozpočtovému opatření, které zajistí finanční prostředky ve výši 29 milionů korun ze strany ministerstva dopravy na výstavbu kruhového objezdu. Zbytek dá kraj," slíbil ministr dopravy Pavel Dobeš. Křižovatka by měla být dokončena nejdéle do konce letošního roku. Peníze od ministerstva dopravy dostane realizátor stavby, tedy plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
„Je dobře, že se pan ministr přijel na problematiku podívat na místo; teprve až v Klatovech na vlastní oči viděl stát nový monoblok nemocnice a uvědomil si závažnost situace. Jsem velmi rád, že ministr Dobeš dodrží závazek, který nám dal jeho předchůdce. Kruhová křižovatka umožní bezproblémový přístup do nemocnice," uvedl hejtman Milan Chovanec.
Návštěvu Plzeňského kraje zahájil ministr Pavel Dobeš v Klatovech při jednání na radnici, kterého se zúčastnila také delegace z Německa. Komunikace I/27 je významnou spojnicí s přeshraniční spoluprácí.
„Ministr ocenil, že probíhá komunikace na obou stranách regionů. Napojení ČR s Německem je velmi důležité. Ministerstvo dopravy bude pokračovat v přípravách realizace staveb na silnici I/27 a při přípravě řešení problematiky obchvatu Klatov. Stejně tak i Plzeňský kraj v rozpočtu počítá s komunikací I/27,“ dodává hejtman Milan Chovanec.
„Na obchvat Klatov je alokovaná částka na letošní rok ve výši 17 milionů korun, které jsou potřeba pro dokončení výkupů pozemků, tak aby mohly začít přípravy dokumentace ke stavebnímu povolení. Pokud se vše podaří, samotná stavba by mohla být připravována k dokumentaci v průběhu roku 2013,“ řekl ministr Dobeš.

 

 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ