NOVÝ BETONOVÝ SKATEPARK V KLATOVECH | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

NOVÝ BETONOVÝ SKATEPARK V KLATOVECH

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Nový betonový skatepark v Klatovech

1. srpen 2012. Přesně tento den se zapíše do skatové historie Klatov. Dle některých odborníků mají od tohoto data Klatovy skatepark na světové úrovni, o čemž se mohli přesvědčit všichni, co se přišli podívat ve 14.00 hodin na slavnostní otevření. Stavbou skateparku za 5,6 milionů korun radnice docílila také toho, že party mladých skateboardistů nebudou jezdit na frekventovaných místech v centru města. Skatepark se potýkal s problémy ještě před zahájením stavby. Lidé z okolních domů si stěžovali, že v jejich čtvrti bude hluk. "Vypracována byla nová hluková studie a pan starosta se velmi angažoval v tom, aby byly dodrženy všechny podmínky, které souvisí s tímto provozem," řekl při otevření Václav Chroust, místostarosta Klatov.

Popis celého areálu a pozvánku na oficiální otevření nejlépe "skateboardovou hantýrkou" nastínil Miloš Hroch ve svém článku na internetovém portálu skaterock.cz.

Díky partě z Mystic Constructions v Klatovech vyrostl novej betonovej skatepark. Tahle kráska potěší především bazénově založený skejtry, na svý si ale přijdou i čistokrevní streeťáci. Jihozápadní Čechy mají konečně svůj betoňák, mapa Český republiky se konečně začíná plnit betonem a dne 1.8. se Klatovama prožene při otvíračce DC team! 

 

Klatovskej park leží vedle trati pro BMX a celková plocha skateparku čítá necelých 1100 metrů čtverečních a se zelení a travnatejma plochama je to kolem 1500 metrů čtverečních. Ústředním bodem betoňáku je vymazlenej dvouúrovňovej bazén s oververtem. Koping v mělčí části není tentokrát z betonovejch dlážek, ale jedná se o pozinkovaný trubky, což skejtři v bazénech teprve začínající jistě ocení. Hlubší část již má klasickej poolcoping, neboli betonový dlážky. Okolo bazénu se rozprostírají streetový překážky, kde si každej vybere to svoje, park zahrnuje různý betonový lavičky, vlnitá bedna, áčková bedna s gapem, raily na zemi i ze schodů, hubby menší i větší, streetovej bank, rádiusovej roh nebo taky třeba pole jam.

 Oficiální otvíračka je naplánována na 1. srpna letošního roku. Začátek je psanej od dvou, kdy by měl přijít rozstřihnout pomyslnou pásku od parku i pan místostarosta, protože od začátku stavby stálo za tímto projektem město Klatovy. Na programu budou celý odpoledne různý exhibice jezdců, nějaký soutěže pro místní skejtry o věcný ceny a v areálu budou mít svoje stánky firmy Mystic, DC, LIB tech. K tomu všemu bude z repráků hrát hudba a návštěvníci si budou moct koupit pivko a párek ve stánku s občerstvením. Takže jestli na prvního ještě nic nemáte, v diáři si červeným fixem vyznačte tohle datum, vezměte six-pack a skejt a jeďte si zajezdit na panenským betonu do Klatov!

 
     

 foto: Jiří Tománek

   
 foto: Mystic Constructions

 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ