V KLATOVECH A OKOLÍ BYLY VYZNAČENY NOVÉ ÚSEKY CYKLOTRAS | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

V KLATOVECH A OKOLÍ BYLY VYZNAČENY NOVÉ ÚSEKY CYKLOTRAS
Cesta: Titulní stránka > Doprava a komunikace > Ostatni

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

V Klatovech a okolí byly vyznačeny nové úseky cyklotras

 

Za finanční podpory Plzeňského kraje ve výši 80 000 Kč byl v dubnu letošního roku dokončen projekt „Značení cyklotras v okolí Klatov“.

Projekt značení cyklotras č. 2076 (úsek Kal-Tajanov-Klatovy, lázně-průmyslová zóna Pod Borem-Štěpánovice-Točník-Ostřetice-Bolešiny), č.2076 A (Chaloupky-Makalovy) a č. 2081 (úsek Ostřetice-Chaloupky-Čertovka-Klatovy, Plánická ul.- Za Čedíkem- městský park) byl vypracován za účelem dokončení sítě cyklotras v okolí města Klatovy a jeho integrovaných obcí a obcí Ostřetice a Bolešiny v návaznosti na dokončené nové úseky cyklotras a cyklostezek na území města (cyklotrasa podél severozápadního obchvatu Klatov, cyklostezka podél místní komunikace Za Čedíkem), již v terénu vyznačené trasy, i s ohledem na plánované vedení nové cyklotrasy ve směru z Klatov na Bolešiny.

Současně bylo provedeno doplnění dopravního značení na stávajících cyklotrasách č. 38, 305, 2052 a 2080 v místech, kde dochází k jejich křížení a to v celkové délce 24 km.

Značení cyklotras bylo provedeno v souladu s metodikou Klubu českých turistů a v souladu s požadavky Centra dopravního výzkumu a Ministerstva dopravy a spojů ČR a v souladu s platnou právní úpravou.

Právě dokončený projekt umožní cyklistům bezpečnou jízdu na kole mimo frekventované a nebezpečné silnice ve městě a okolí, zvýšení jejich bezpečnosti, prožitku a komfortu z jízdy na kole.

Nové trasy jistě osloví větší spektrum cyklistů a zavedou je na nová místa. Nově vybudované úseky cyklotras a cyklostezek osloví svojí nenáročností a bezpečností také in-line bruslaře a rekreační

cykloturisty, plně uspokojí jejich přání a potřeby.

 

František Kocfelda, vedoucí HO MěÚ Klatovy

 

 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ