SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ - 16. 9. 2013 | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ - 16. 9. 2013

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Slavnostní otevření dopravního hřiště - 16. 9. 2013

Klatovy 16. 9. 2013 – Dopravní výchova dlouhodobě patří mezi klíčové aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Od září 2013 povinně vstupuje prostřednictvím školních vzdělávacích programů do výuky na všech základních školách v ČR, a to na prvním i druhém stupni.

V Klatovech se rozhodli, že s výchovou dětí se začne už v předškolním věku. Prvním a zásadním krokem bylo vybudování dětského dopravního hřiště.  Dětské dopravní hřiště zhruba za milion korun vzniklo díky klatovské radnici a Plzeňskému kraji v areálu Mateřské školky Národních mučedníků. Je vybaveno funkčními semafory, dvěma kruhovými křižovatkami, chodníčky, značkami a přechody. Základy pohybu na silnicích či přechodech tu bude trénovat zhruba 870 dětí z deseti místních mateřských a také základních škol. Vedoucí učitelka MŠ Národních mučedníků paní Jiřina Krůsová  je přesvědčena, že se určitě zlepší bezpečnost dětí, kteří se naučí už od nízkého věku vyhodnotit, kdy mají počkat, zastavit a rozhodovat se.

16. 9 2013 po 16 hodině došlo ke společnému přestřižení pásky starostou města Mgr. Rudolfem Salvetrem a Nellynkou Ondřejkovou.

 

 

Více fotografií naleznete zde.

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ