NOVÝ ROK 2014 NA KLATOVSKÉM NÁMĚSTÍ | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

NOVÝ ROK 2014 NA KLATOVSKÉM NÁMĚSTÍ

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Nový rok 2014 na klatovském náměstí

Na klatovském náměstí  se 1. ledna 2014 od 17. hodin sešlo mnoho Klatovanů, aby společně s panem starostou Rudolfem Salvetrem přivítali příchod nového roku 2014. 

Pro všechny přítomné bylo připraveno představení Motýli divadla Kvelb Theatre zakončené ohňostrojem.

   

 
 Přepis novoročního proslovu pana starosty Mgr. Rudolfa Salvetra

Hezký, sváteční večer vážení Klatované,
je to jen několik hodin co zvony symbolicky ukončily silvestrovskou půlnoc a zahájili jsme nový rok 2014. Jsou to hodiny, kdy se však ještě obracíme nazpět a hodnotíme, jaký byl ten rok minulý. Vezmu-li to zkratkovitě, pod dojmem všech zpráv o rozhádanosti, nevraživosti, musel bych říct, nebyl to rok dobrý.  Ale nic v životě není jednobarevné. Myslím si, že najdeme momenty, které ten rok dobrým učinily. Nechci se věnovat celostátní úrovni, chci se věnovat našemu městu. Především červen byl doslova prověrkou odolnosti našich městských částí. Velká voda ovlivnila život v menších sídlech jako Luby, Střeziměř, Křištín, Tajanov či Vícenice. Ještě jednou mně dovolte, abych z tohoto místa poděkoval všem, kteří noci a dny trávili venku a pomáhali těm, kteří skutečně pomoc nezbytně potřebovali. Byli to nejen pracovníci městských organizací, ale také spoluobčané z jednotlivých obcí a v neposlední, v té nejvýznamnější řadě pak sbory dobrovolných hasičů.
 Sváteční dny umožnily každému z nás, abychom se po našem městě prošli. Nejen městské investice, ale především i třeba jen drobný příspěvek každého obyvatele našeho města  dokresluje jeho tvář. Mám radost z každé opravené nemovitosti, z každé upravené jeho části. A právě od toho bych se rád odrazil do roku 2014. Krom investičních akcí, které by měly přispět ke zlepšení toho, co užíváme každý den, jako jsou komunikace, jako je úklid města, jsou připraveny též určité akce nadstavbové. Těším se, až se otevře nový bazén, až se podaří dokončit rekonstrukci letního kina či pavilonu skla. Právě ony zvláštnosti dělají město zajímavým a přitahují do něj turisty a návštěvníky. O tyto návštěvníky jednoznačně stojíme, protože do našeho města přináší také finanční prostředky a pomáhají jej oživit. O co nestojím, a říkám to znovu, jsou návštěvníci či hosté, kteří k našemu městu nemají vztah a přináší prospěch snad jen některým jednotlivcům. Život města stojí na jeho obyvatelích, na těch, kteří se zde narodili či dlouhodobě žijí. I z tohoto pohledu si velmi přeji, aby rok 2014 byl rokem, kdy se bude dařit místním zaměstnavatelům, kdy se bude dařit místním spolkům a jednotlivým organizacím, které nám život ve městě obohacují.
Vážení Klatované, přeji vám úspěšný rok 2014, přeji vám, aby se vám dařilo ve vašich životech osobních i profesních.  Přeji vám, aby byl pro vás rokem zdravým. Závěrem vám přeji, abyste, až jej budete za 365 dní hodnotit, mohli říci, byl to rok dobrý.
Přeji nám úspěšný rok 2014.
 
Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ