2014: PAVILON SKLA | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

2014: PAVILON SKLA
Cesta: Titulní stránka > Dotace přijaté > Programy EU > Schválené žádosti

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

2014: Pavilon skla

Město Klatovy podalo v prosinci 2013 na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Klatov žádost o dotaci z 29. Výzvy Regionálního operačního programu ROP NUTS II Jihozápad, oblasti podpory 14.3.1 – rozvoj infrastruktury cestovního ruchu k projektu: Pavilon skla Klatovy. V dubnu 2014 byl poskytovatelem dotace projekt schválen ke spolufinancování s předpokládanými náklady ve výši 15 205 403,80 Kč vč. DPH a příslibem spolufinancování ve výši 85 % celkových výdajů, což činí 12 924 593,23 Kč.

Projekt řeší stavební úpravy bývalého výstavního prostoru Vlastivědného muzea Dr. Hostaše a jeho přeměnu na moderní, atraktivní galerii. Objekt se nachází v centru města, v městské památkové zóně. Hlavním cílem projektu je vytvoření vhodného a moderního prostoru pro umístění expozice skla, a to nejen historicky vzácné sbírky firmy Loetz, ale i uměleckých děl současných autorů. Součástí realizace jsou úpravy zahrady a přístupových cest.

Hlavními dodavateli projektu jsou na základě výběrových řízení stavební firma ALDAST, spol. s.r.o., expozici dodá firma LOTECH design spol. s r.o.

Realizace probíhá od února 2014 a bude ukončena v srpnu 2014.

Hotové dílo bude označeno pamětní deskou v souladu s Pravidly pro publicitu ROP NUTS II JZ.

http://atelier25.cz/fullscreen/pavilon-skla-klatovy

Prezentace ve formátu PDF

Návrh zahrady

 

 

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ