XXI. MEZINÁRODNÍ FOLKLÓRNÍ FESTIVAL - SLAVNOSTNÍ PŘIJETÍ U STAROSTY MĚSTA. | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

XXI. MEZINÁRODNÍ FOLKLÓRNÍ FESTIVAL - SLAVNOSTNÍ PŘIJETÍ U STAROSTY MĚSTA.

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

XXI. mezinárodní folklórní festival - slavnostní přijetí u starosty města.

 

Příjemné letní počasí přilákalo tisíce díváků k návštěvě 21. ročníku mezinárodního folklorního festivalu v Klatovech. Vedle českých souborů vystoupily soubory z Tchaj-wanu, Kostariky, Řecka, Ruska, Slovenska a  Polska. Tančilo se na mnoha místech klatovského "rajónu", ale hlavní dění vrcholící sobotním galaprogramem se odehrávalo na pódiu klatovského náměstí. Nejatraktivnější částí festivalu byl jako tradičně nedělní průvod všech souborů centrem města, kde tanečníci předváděli své umění před zraky diváků na různých místech v ulicích. Průvod pak vyvrcholil na náměstí.

V sobotních dopoledních hodinách proběhlo tradiční přijetí zástupců všech souborů na klatovské radnici. Zástupci souborů si z úst pana starosty vyslechli vřelé přivítaní ve městě karafiátů. Představení, přípitek, malé občerstvení, fotografie a vzájemná konverzace byla společným jmenovatelem radničních reprezentačních prostor.

 

  

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ