Dostaveníčko za zelenými stoly si dali dne 22.dubna vozíčkáři z celé naší vlasti u příležitosti konání již 9. ročníku nominačního turnaje na mistrovství České republiky ve stolním tenise vozíčkářů. Letos se sjelo do Klatov 38 hráčů, kteří bojovali na devíti stolech ve třech výkonnostních skupinách. Nechyběli ani reprezentanti ČR, medailisté ze světových pohárů a paralympiád.
Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta Klatov pan Karel Mráz, který popřál všem mnoho sportovních úspěchů a s potěšením konstatoval, že tento turnaj se stává tradicí se stále větším počtem hráčů. V průběhu soutěže se dostavil pan poslanec Jiří Bílý, který přinesl dar pro soutěžící a předal také ocenění panu Miloši Kalouskovi za jeho dlouholetou a obětavou práci při organizování sportovních aktivit. I letos se starali o podávání míčků hráčům studenti Střední zdravotní školy. Hladký průběh soutěže zajistili rozhodčí F.Glazar a J.Tureček. Musíme také velmi ocenit pomoc paní Babkové, Příborské, Krákorové, pana Dražky a celé rodiny Kalouskovy při organizování celé akce. Ani naši hráči se mezi touto elitou neztratili. Pan Kalousek obsadil ve své skupině 12. a pan Kubaň 3.místo. Součástí akce byla také výstava kompenzačních pomůcek, zejména invalidních vozíků sunrise medical medicco Vašíček s.r.o. a individuální úpravy osobních automobilů zastoupené panem Jenčovským, který dovezl panely s ručním ovládáním pro automobily, aby si je mohl každý vyzkoušet a zjistit tak, co by mu vyhovovalo.
Nakonec bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří se na pořádání této akce podíleli , sponzorům a partnerům, panu Majerovi za nafocení turnaje. Jeho kompletní práci je možné shlédnout na internetové adrese: http://bullbear.ic.cz/turnaj/