Obsah stránky
🚧 Investiční akce v oblasti Nádražní a Cibulkovy ulice 🚧
Submenu
Město Klatovy v posledních letech realizovalo a dále připravuje sérii investičních akcí, které na sebe navazují a postupně zlepšují dopravní infrastrukturu této důležité lokality.
✅ 2023 – rekonstrukce Cibulkovy ulice v úseku Podhůrecká – Čechova
✅ 2025 – dokončena rekonstrukce Nádražní ulice v úseku Cibulkova – Hlávkova
✅ 2025 – dokončena rekonstrukce ulice Franty Šumavského
📅 2026 – plánovaná rekonstrukce Nádražní ulice v úseku od železničního viaduktu po okružní křižovatku
Součástí příprav je také úprava prostoru pod železničním viaduktem. Město jedná se Správou železnic o jeho rozšíření a zvýšení, aby byl zajištěn bezpečný a pohodlný průjezd jak pro osobní automobily, tak i pro autobusové linky, které budou obsluhovat nový přestupní terminál.
📝 Projektování a financování nového železničního mostu je plně v gesci Správy železnic. Termín jeho výstavby zatím stanoven nebyl.
Město Klatovy si nechalo zpracovat studii, která řeší nejen rozšíření a zvýšení podjezdné výšky pod železničním mostem, ale i propojení již hotových a připravovaných investic v celé lokalitě.
Tomáš Denk - hospodářský odbor