Obsah stránky
U lomu Němčák vyrostl slámový labyrint
Submenu
U lomu Němčák vyrostl slámový labyrint
Zatopený lom Němčák u Klatov už nebude využíván jen ke koupání. Město Klatovy přišlo na zajímavý nápad, jak okolní prostory zatraktivnit.
Zatopený lom Němčák u Klatov už nebude využíván jen ke koupání. Město Klatovy přišlo na zajímavý nápad, jak okolní prostory zatraktivnit. Nechalo sem navozit balíky slámy a štěpku a výsledkem je labyrint, ve kterém si zábavu najdou děti i dospělí. Postupně se zdejší plocha bude měnit v místo k dalším volnočasovým aktivitám.
Návrhy na využití louky mezi lomem a cyklostezkou nechává město zpracovat jak městskou architektkou, tak i externími architekty. Vítězný projekt by pak měl být zrealizován do začátku léta příštího roku.
Přírodní koupaliště – mezi místními označované jako Lomeček nebo Němčák - se nachází v těsné blízkosti nově vybudované 2,2 km dlouhé cyklostezky. Ta vede od kruhového objezdu u nemocnice, podél silnice II/191, až ke klatovskému letišti (Chaloupky). Cyklostezka tak zajišťuje lepší dostupnost lokality Němčák a hlavně zvýšila bezpečnost chodců i cyklistů.
„Labyrint, hřiště přiléhající k cyklostezce, bude jistě dobrým důvodem pro to, zastavit se zde při výletech, ať už pěšky, nebo na kole,“ uvedl starosta města Klatovy Rudolf Salvetr (ODS).
Rudolf Salvetr, starosta města Klatovy
- Mgr. Radmila Nagovská
- tisková mluvčí, Město Klatovy
- mluvci@mukt.cz
- mob.: 604 582 821

