MHD OD ČERVENCE S NOVÝM DOPRAVCEM | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

MHD OD ČERVENCE S NOVÝM DOPRAVCEM

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

MHD od července s novým dopravcem

V loňském roce vyhlásilo město Klatovy výběrové řízení na nového dopravce městské hromadné dopravy v Klatovech, protože stávajícímu dopravci, ČSAD autobusy Plzeň a.s., skončila smlouva. Nejnižší nabídku za ujetý kilometr podala v rámci elektronické aukce místní firma Klatovská dopravní společnost s.r.o.

Podmínkou soutěže bylo dodání čtyř zcela nových autobusů, dvou menších do 62 přepravovaných cestujících a dvou větších do 85 cestujících v bezbariérové úpravě.

Autobusy jsou nízkopodlažní s plošinou pro vozíčkáře a pro kočárky. Pro tyto cestující na invalidním vozíku či maminky s kočárky bude uvnitř vyhrazeno separované bezpečné místo. Všechny vozy budou vybaveny bezplatným Wi-Fi připojením a na vyhrazených sedadlech USB nabíječkami pro mobilní telefony a tablety. V letních měsících cestující, nastupující z horkem sálajících klatovských ulic, usednou do osvěžujícího klimatizovaného prostředí. Naopak, v zimě jistě ocení příjemně vytopený vnitřní prostor vozů. Podlaha je v protiskluzovém provedení, tudíž se cestující v zimním období nemusí obávat uklouznutí a podobně. V neposlední řadě Klatované mohou očekávat příjemný personál, který je připraven kdykoli poskytnout pomoc nebo informace týkající se provozu městské hromadné dopravy.


František Kocfelda, vedoucí HO MěÚ Klatovy


autobus MHD
Foto: Hospodářský odbor, MěÚ Klatovy

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ