NIZOZEMSKO - HEEMSKERK

 

Heemskerk je přímořské město ležící na západní části Holandska u Severního moře v regionu Ijmond. Není to vlastně město, ale velmi stará, původně zemědělská vesnice, která se za posledních čtyřicet let velmi rozrostla.¨

Partnerským městem Klatov je od roku 1997.

Heemskerk se skládá ze dvou hlavních částí: výjimečné přírodní a rekreační oblasti (pláže a duny, takzvané Severoholandské rezervace), a městské aglomerace v zeleném prostředí, kde příjemně žije přes 36000 obyvatel.

Heemskerk má, vedle zemědělské, též dvě industriální zóny, „De Houtwegen“ a „De Trompet“, které ekologicky hospodaří. V obci jsou dále široké sportovní a rekreační možnosti.

Heemskerk je jedna ze čtyř IJmondských obcí, která se nachází v oblasti nazývající se „Midden-Kennemerland“.

Obce Beverwijk, Uitgeest, Velsen a Heemskerk tvoří dohromady IJmond – region. Tento region se snaží řešit nelokální problémy v oblasti bydlení, ekonomie, životního prostředí a zdravotnictví. Ale jednotlivé obce mají právo svobodného rozhodování. To znamená, že Heemskerk operuje úplně samostatně co se týče vlastních potřeb, ale snaží se co nejvíce spolupracovat na regionální úrovni.

Heemskerk je v současné době moderní samostatné město s velmi dobře vyvinutou infrastrukturou, obchody a kulturními a sportovními zařízeními. Je to typické holandské město s úzkými domky se spoustou květin za okny, se srdečnými lidmi, s kruhovými objezdy a všudypřítomnými cyklisty, protože jízda na kole je v Holandsku velmi rozšířený dopravní prostředek, téměř národní sport.

Heemskerk nabízí spoustu možností jak strávit příjemnou dovolenou, a to jak u moře, tak i ve vnitrozemí (oblast Severoholandských dun, Polderu, Egmondu, Bergenu, Schoorlu a mnoho dalších).

Smlouva o partnerství byla uzavřena dne 10.07.1997. 

Jménem města Klatovy - starosta Karel Mráz.

Jménem města Heemskerk - starosta Dr. jur. W.J. Hoobroeckx

odkaz na stránky města Heemskerk zde