Obsah stránky
2011 - Nejlepším městem pro byznys na Plzeňsku jsou Klatovy
Submenu
Organizátoři čtvrtého ročníku srovnávacího průzkumu Město pro byznys ve středu 5. 10. 2011 oznámili západočeské město, která nabízí nejpříznivější prostředí pro podnikatele. Vítězné vavříny se v Plzeňském kraji po dvou letech vrátily do města karafiátů.
Vloni třetí Klatovy letos zaujaly přístupem radnice k podnikatelům. Nezaměstnanost se v tomto městě snížila od loňského roku o více než jedno procento a výše průměrného měsíčního platu se blíží částce 21 tisíc korun. Mohou se pochlubit také největší podporou veřejné dopravy v kraji.
Unikátní průzkum Město pro byznys hodnotí 205 měst a 22 pražských obvodů podle 50 kritérií v šesti oblastech podnikání. Partnery srovnávacího průzkumu, jenž vyhlašuje týdeník Ekonom, jsou zpracovatel výzkumu agentura Datank a společnost Eurovia CS.
|
![]() |
Zleva: Starosta Tachova Ladislav Macák (2. místo), místostarosta Klatov Václav Chroust(1. místo Města pro byznys Plzeňského kraje 2011) a starosta Stříbra Bohuslav Červený (3. místo). |