ZDRAVÉ JÍDLO VE ZDRAVÉM MĚSTĚ | ZDRAVÉ MĚSTO A MA21 KLATOVY

Czech • Deutsch • English
ZDRAVÉ JÍDLO VE ZDRAVÉM MĚSTĚ
Nabízíme Turistické atraktivity Prospekty

Zdravé jídlo ve Zdravém městě

Město Klatovy v rámci projektu Zdravé město uspořádalo v sobotu 24. 2. 2018 velice zajímavou a ojedinělou akci s názvem Zdravé jídlo ve zdravém městě. Odbor školství, kultury a cestovního ruchu připravil v sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech pestrý program na téma zdravá výživa a zdravý životní styl a zajistil účast firem a zařízení zabývajících se zdravým stravováním.

Akci zahájil místostarosta Klatov Ing. Martin Kříž a vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Ing. Alena Kunešová. V rozmezí od 10 do 14 hodin měli návštěvníci možnost vyslechnout jednotlivé odborné bloky výživového poradce Ing. Zdeňka Hladíka, zeptat se na cokoliv, co je v souvislosti ze zdravou výživou zajímá a dozvědět se mnoho nových a přínosných informací a přispět tak ke zlepšení svého zdraví. Ve 12:30, 13:00 a 13:30 hodin se mohli účastníci aktivně zapojit a zacvičili si s fyzioterapeutem Lukášem Helmem, který předvedl několik snadných a přesto velmi prospěšných cviků na protažení celého těla, zejména šíje, krční páteře a zad, které všichni denně nejvíce zatěžujeme.

Nádhernou atmosféru v sále vytvořily jednotlivé prezentující se firmy a zařízení, které představovaly ukázky zdravé stravy formou krásně nazdobených a chuťově vynikajících ochutnávek, některé produkty bylo možné i zakoupit. Své výrobky představily Pekárny a cukrárny Klatovy, Tany – výroba tavených sýrů z Nýrska, Vitalka – obchod a jídelna se zdravou výživou, ekologické centrum Country Life z Nenačovic u Berouna, lékárna Zelená apatyka Mahe - obchod s léčivými přírodními produkty a kosmetikou, dále výrobce a dodavatel masa ze Šumavy, uzenářských a lahůdkářských výrobků firma Masowest, která předvedla všechny druhy šmakouna, Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy, mlékárna Zemědělská výroba Strolený z Kvášňovic a jídelny základních a mateřských škol v Klatovech.

O hudební kulisu se svým zpěvem postaral pan Trávníček a příjemným slovem celou akcí provázel moderátor Radek Nakládal.

Fotografie z akce naleznete zde:https://www.klatovy.cz/klatovy/foto.asp?album=184

 Videoreportáž ke shlédnutí zde:https://www.sumavanet.cz/fr.asp?tab=snet&id=15083