AVON POCHOD KLATOVY | ZDRAVÉ MĚSTO A MA21 KLATOVY

Czech • Deutsch • English
AVON POCHOD KLATOVY
Nabízíme Turistické atraktivity Prospekty

Avon pochod Klatovy

V sobotu 8. června 2019 se v rámci projektu Zdravého města Klatovy a MA21 a za podpory Plzeňského kraje uskutečnil v Klatovech již 8. ročník Avon pochodu za zdravá prsa. Patrony pochodu byly MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D., odborná garantka projektu Avon za zdravá prsa, zakladatelka sítě mammocenter v ČR a klatovská rodačka a s ní také oblíbená herečka Veronika Freimannová.

V 11 hodin přivítala všechny přítomné vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Ing. Alena Kunešová společně s místostarostou města Klatov Ing. Martinem Křížem. Pro účastníky pochodu byl na klatovském náměstí připraven pestrý doprovodný program. Představil se Taneční obor při Základní umělecké škole J. Kličky v Klatovech ve všech věkových kategoriích a vystoupil pěvecký sbor Sněženky a machři z Masarykovy ZŠ. Svou činnost představily spolky Mammocentrum v Klatovech, Klatovský okrašlovací spolek, spolek Beseda a plzeňský Mammahelp. Klatovský okrašlovací spolek opět zapojil svojí tvůrčí dílnu a společně s účastníky akce vyrobili originální růžový knoflíkový obrazec a Dům dětí a mládeže vyráběl s dětmi památeční placičky. Nechybělo ani malování na obličej či balónková dílna. Ve 12 hodin odstartoval Avon pochod, během kterého byl na již tradičním místě Na Rybníčkách u hradeb vysazen nádherný keř magnolie. Po návratu celého průvodu zpět na náměstí zazpíval David Deyl v doprovodu pěveckého sboru Sněženky a machři hymnu Avon pochodu, po které následovalo symbolické a velmi dojemné vypuštění bílých holubic.

 Na závěr byla vylosována tombola, do které ceny dodalo Město Klatovy a firma Avon cosmetics. Vyvrcholením celého dne byl koncert Davida Deyla. a fotogalerie zde:

Foto z akce ke shlédnutí zde:https://www.klatovy.cz/klatovy/foto.asp?album=215  

Videoreportáž můžete shlédnout zde:https://www.sumavanet.cz/fr.asp?tab=snet&id=16897