Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTA KLATOVY

Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Datum: 25. června 2026

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých lidí a lidí se zdravotním handicapem. Dopoledne plné společných aktivit, her a spolupráce připravilo město Klatovy v rámci projektu Zdravé město.


Svět zdravých a handicapovaných propojuje každoročně akce pod názvem Táhneme za jeden provaz. V prostorách Vrchlického sadů ji už poněkolikáté uspořádalo město Klatovy v rámci projektu Zdravé město.

Park nedaleko centra se zaplnil na celé středeční dopoledne dětmi z místních mateřských škol, žáky ze základních škol, ale i mladými lidmi z Domova pro osoby se zdravotním postižením z Bystřice nad Úhlavou. Ti nejmenší si společně hráli, starší si navzájem pomáhali u jednotlivých stanovišť, kde pro ně byly připraveny nejrůznější úkoly a disciplíny.

„Je to o propojení světa lidí bez omezení a těch, kteří se potýkají s handicapem. Ale i o posílení vzájemného respektu a ohleduplnosti.“
Martin Kříž, místostarosta města Klatovy

Klatovy jsou součástí Národní sítě Zdravých měst od roku 2011. Pod hlavičkou iniciativy podporující kvalitní život ve městě se pořádá řada akcí. V poslední době to bylo například odpoledne v Mercandinových sadech pod názvem O zahradách trochu jinak, školní fórum se žáky Základní školy Plánická ulice nebo zapojení se do sbírky Žlutý kvítek.

Důležité informace
  • Akce se uskutečnila v rámci projektu Zdravé město Klatovy.
  • Zapojily se mateřské školy, základní školy i Domov pro osoby se zdravotním postižením z Bystřice nad Úhlavou.
  • Cílem bylo podpořit vzájemný respekt, spolupráci a ohleduplnost.